Gospodarstwo Sadownicze Wiesław Romańczyk

ul. Sanatoryjna 7
56-320 Krośnice
Tel: 607556158, 691474378, 713833932
E-mail: egracz4@wp.pl
www.facebook.com/owoceKrosnice/
Gospodarstwo Sadownicze Wiesław Romańczyk istnieje wiele lat , dokładnie zostało założone w 1993 roku . Założycielem jest Wiesław Romańczyk. Zajmujemy się uprawą jabłoni i śliwy. Na chwilę obecną jest to małe ( obszarowo zajmujące 1.20 h ) gospodarstwo rodzinne. ,w prowadzenie którego zaangażowana jest cała rodzina . Wiesław i ja jesteśmy właścicielami . Mój tato wraz z moim mężem zajmują się uprawą owoców, pielęgnacją drzew ( formowanie ,przycinanie gałęzi , i wiele innych zabiegów ).
Ja wraz z mężem przy pomocy taty zajmujemy się sprzedażą świeżych owoców również przetwórstwem : z jabłek robimy pyszne musy i naturalne soki 100% BEZ CUKRU , a ze śliwek robimy wyśmienite powidła śliwkowe tak bardzo doceniane przez smakoszy przetworów owocowych.
Prowadzimy działalność w ramach RHD - Rolniczego Handlu Detalicznego. To pozwala nam przetwarzać owoce z własnego gospodarstwa w warunkach domowych i wprowadzać taką żywność do obrotu handlowego. Mamy możliwość sprzedaży swoich owoców i przetworów na jarmarkach , kiermaszach ,w miejscach przeznaczonych do handlu-na targu, również bezpośrednio w naszym gospodarstwie, w lokalnych sklepach, sklepach ze zdrową żywnością, także do restauracji.
Działalnością w przetwórstwie owoców zajmujemy się dobrych kilka lat. W 2018 roku zarejestrowaliśmy naszą działalność w Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Miliczu. Do celów przetwórstwa owoców zaadoptowaliśmy lokal ,w którym zajmujemy się produkcją przetworów.
Gospodarstwo znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji na obszarze Doliny Baryczy, która jest wpisana do Obszaru Natura 2000,więc jest to obszar o wyjątkowym i zdrowym klimacie. Nasze uprawy znajdują się z dala od aglomeracji, od dróg samochodowych co wpływa na dobry mikroklimat w uprawie owoców. A to z kolei ma znaczenie dla smaku i jakości tych owoców.

Naszą ideą jest tworzenie czegoś wyjątkowego , uprawą surowca wysokiej jakości do wyprodukowania pysznych przetworów owocowych ,które robimy z pasją ,sercem i oddaniem ,gwarantując wysoką jakość produktów.