Kalendarz 2016 wspiera lokalną aktywność w Dolinie Baryczy

2016-01-04 00:00:00

Zachęcamy do zakupu kalendarza z przepisami kuchni rybnej okraszonymi zdjęciami starego Milicza i Antonina. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na dotacje w ramach programu Działaj Lokalnie w Dolinie Baryczy.

Z dumą prezentujemy nasz niecodzienny kalendarz na 2016 rok pt. „Smaczne historie z Doliny Baryczy" z przepisami na tradycyjne dania kuchni rybnej naszego regionu, na każdy miesiąc inny.

Kalendarz swoją grafiką nawiązuje do szaty graficznej 300 - stronicowej monografii historycznej traktującej o gospodarce rybackiej w Dolinie Baryczy, zarówno w części dolnośląskiej jak i wielkopolskiej, wydanej w 2015 roku.

Kalendarz jest wzbogacony zabytkowymi pocztówkami z kolekcji Miliczanina Mariana Wójcika (Milicz i okolice) oraz Pawła Maślińskiego (Antonin i okolice) oraz przedrukami z niemieckich i polskich gazet z lat 20-tych XX wieku, ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu oraz archiwów cyfrowych, relacjonujących odłowy.

Kalendarz za 10 zł - cały dochód przeznaczamy na wspieranie aktywności lokalnej mieszkańców Doliny Baryczy w ramach programu "Działaj Lokalnie!".

Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem: partnerstwo@nasza.barycz.pl. Kalendarz można też zakupić w tej samej cenie w księgarni na rynku w Miliczu.