Zapraszamy na VI Jarmark "Dolina Baryczy - Świąteczna Kraina"

2014-12-21 00:00:00

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników lokalnych smakołyków i tradycyjnych produktów spożywczych i rzemieślniczych do odwiedzenia VI Jarmarku Świątecznego „Dolina Baryczy – Świąteczna Kraina”, który odbędzie się 21 grudnia 2014 (niedziela) na milickim rynku w godz. 10.00 – 17.00.

Podczas Jarmarku swoje stoiska będzie miało blisko 50 wystawców – to rekord w dotychczasowej historii tego wydarzenia – w roli głównie oczywiście producenci i usługodawcy z ofertą wyróżnioną Znakiem „Dolina Baryczy Poleca”, kandydaci do Znaku oraz inni producenci z bliższych i dalszych okolic, lokalne stowarzyszenia, aktywne sołectwa.

Na jarmarcznych kramach będzie można zakupić (i jeszcze zamówić) wszystko co niezbędne na święta – żywą rybę, filety, ryby wędzone, faszerowane, pierogi gotowane i opiekane, ruskie, z kapustą i grzybami, z mięsem, rybą, uszka, pieczywo, ciasta, pierniki, miody, przetwory, ręcznie robione słodycze, przyprawy, owoce, soki naturalne, grzyby suszone z milickich lasów…Do tego bogata oferta rękodzieła idealna na świąteczne dekoracje bądź unikatowe, oryginalne prezenty – wianki, dekoracje, susz roślinny, stroiki, ozdoby choinkowe, ceramika, wyroby ze słomy, rzeźby drewniane, obrazy, wyroby z loomu, kamienie, biżuteria, wełniane, ręcznie robione swetry, szale, czapki, serwety i serwetki i mnóstwo innych, których nawet nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Oczywiście będzie można kupić świąteczne drzewka na stoisku Nadleśnictwa Milicz.

Na stoiskach gastronomicznych (Restauracja „W Starym Młynie”, „Karpik pod Strzechą”, Zajazd „U Bartka”, Zagroda Grabownica) królowały będą pyszne dania rybne i mięsne, pierogi wszelkiej maści do konsumpcji na miejscu oraz na wynos czy gorący barszczyk. Będzie można ogrzać się też aromatycznym grzańcem, kawą i herbatą.

Przygotowaliśmy również ofertę warsztatów rękodzielniczych i edukacyjnych dla najmłodszych, w tym leśne zagadki, ozdoby z papieru, zdobienie i pakowanie prezentów, lukrowanie pierników oraz program artystyczny – na scenie wystąpią młode talenty z programem świątecznym, czas umili również Święty Mikołaj ze słodkościami. Tradycyjnie na Jarmarku płonęło będzie zachęcające do ogrzania się ognisko. Każdy kto dokona zakupu na którymś ze stoisk, będzie mógł otrzymać porcję gorącej i pożywnej zupy rybnej. A ci, którzy na stoiskach podmiotów ze Znakiem „Dolina Baryczy Poleca” oraz aktywnych sołectw dokonają zakupu na ponad 30,00 zł otrzymają w prezencie kalendarz „Smaki Doliny Baryczy” albo kalendarz z przepisami na dania z karpia lub kalendarzy książkowych na rok 2015.

O godz. 17.00 zapraszamy na uroczystość przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju, przygotowanego przez ZHP Hufiec Milicz.

Współorganizatorami i Partnerami Jarmarku są: Gmina Milicz, Nadleśnictwo Milicz, Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Doliny Baryczy”, Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy, Stawy Milickie SA, Związek Harcerstwa Polskiego, BZ WBK Grupa Santander.

Będzie wspaniale i radośnie jak co roku. Gorąco zapraszamy!

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"