Produkty lokalne Dolina Baryczy Poleca na Konferencji w Osieku.

2020-07-02 00:00:00

W dniu 01.07.2020 przedstawicielki Kapituły Znaku Dolina Baryczy Poleca wzięły udział w Konferencji Marka Lokalna - kierunkowskaz dla aktywnych lokalnie, w Osieku w Małopolsce na terenie LGD Dolina Karpia.

Konferencja była kolejną okazją do spotkania się partnerów projektu współpracy marka lokalna szansą na rozwój regionu (partnerzy projektu: LGD PRYM z woj. łódzkiego, LGD Zielony Pierścień – z woj. lubelskiego, LGD Miedzy Wisła a Kampinosem z woj. mazowieckiego oraz LGD Dolina Karpia, LGD na Śliwkowym Szlaku z woj. małopolskiego, LGD Partnerstwo dla Doliny Baryczy z woj. dolnośląskiego). Każdy z partnerów rozwija lub jest zainteresowanym stworzeniem systemu marki lokalnej.

Uczestnicy Konferencji wysłuchali prezentacji i inspirujących praktyk osób zajmujących się kreowaniem marek miejsc i obszarów m.in.: Olgi Gałek (Fundacja miejsc i ludzi Aktywnych Mila), czy Artur Gnat (Dom Marki Max von Jastrov), doświadczeń w tworzeniu marek miejsc (gmin) ze Złotowa (woj. Wielkopolskie) czy Mszany Dolnej (woj. Małopolskie). Konferencja była tez okazją do przedstawienia dokonań  w zakresie rozwoju Marki Doliny Karpia i 12 letnich doświadczeń kreowania i wsparcia marki Dolina Baryczy Poleca.

Na konferencji LGD Partnerstwo dla Doliny Baryczy zaprezentowało i umożliwiło degustację produktów lokalnych – tym razem prezentowaliśmy soki z gospodarstwa Dziekan, kiszonki z gospodarstw M. Sznajder, oraz oleje, mąki i musy kandydata do Znaku Dolina Baryczy Poleca z Milo. Uczestnicy z zainteresowaniem przyglądali się też pokazowi kulinarnemu z produktów lokalnych z Doliny Karpia w wykonaniu Ewy Wachowicz i Marcina Polusa. Konferencja była też okazją do udziału w warsztatach – piekarniczych, pszczelarskich i cukierniczych (warsztat samodzielnego wyprodukowania popularnych krówek i wafelków zatorskich).

Ciekawym elementem Konferencji było również przedstawienie uczestnikom rozwiązania sprzedaży produktów lokalnych - w markecie stanęła półka dedykowana produktom lokalnym; dodatkowo w miejscu sprzedaży świeżych, lokalnych ryb stanęło przestrzenne akwarium z żywymi rybami z lokalnych stawów. 

Uczestniczące w Konferencji członkinie Kapituły Znaku Dolina Baryczy Poleca: Joanna Monastyrska, Danuta Kowalska, Iwona Grobelna oraz Inga Demianiuk-Ozga wróciły zainspirowane i zmotywowane do dalszych działań wsparcia marki lokalnej.

Kolejne spotkanie partnerów odbędzie się w Dolinie Baryczy.