Ośrodek Kultury w Miliczu

ul. Marsz. Józefa Piłsudkiego 14
56-300 Milicz
Tel: 71 38-41-124
E-mail: kontakt@kultura-milicz.pl
www.kultura-milicz.pl FACEBOOK: Ośrodek Kultury w Miliczu INSTAGRAM: okmilicz
Ośrodek Kultury w Miliczu to samorządowa instytucja kultury w skład, której wchodzi:
• Ośrodek Kultury w Miliczu
• Filia Ośrodka Kultury w Sułowie
• ,,Stara Rzeźnia” - miejsce spotkań
• Informacja Turystyczna
Ośrodek Kultury w Miliczu posiada bogatą ofertę zajęć i warsztatów zarówno dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
Zajęcia stałe w Miliczu: plastyczne ,,Plastulinek”, warsztaty fotograficzne FotoAmator, Orkiestra Dęta
Oprócz tego wynajmujemy salę dla instruktorów zewnętrznych na zajęcia baletowe, warsztaty chóralne oraz zajęcia tańca towarzyskiego dla dzieci i dorosłych.

Zajęcia stałe w filii w Sułowie: zajęcia plastyczne, zajęcia zumby, joga, zajęcia taneczne. Na sułowskiej scenie występuje także grupa pasjonatów teatru ,,Polifonia”, która przygotowuje cykliczne występy kabaretowo-śpiewacze bawiąc przy tym lokalną społeczność.

Do głównych zadań OK należy organizacja wernisaży, wystaw, przeglądów artystycznych, spotkań autorskich, wycieczek, jarmarków, dożynek gminnych, spektakli, konkursów, projekcji filmowych i innych….
OK współpracuje także ze szkołami, stowarzyszeniami, kościołami i innymi jednostkami gminnymi przy realizacji wydarzeń, warsztatów i innych uroczystości.

Nasza placówka jest głównym organizatorem Festiwalu Karpia Milickiego, największej plenerowej imprezy w okolicy, która ma już 20 letnią tradycję. Na scenie występuje czołówka gwiazd polskiej sceny muzycznej ale królem imprezy jest produkt lokalny Karp- król milickich stawów. Podczas wydarzenia odbywa się także jarmark produktów lokalnych, gdzie rękodzielnicy, rzemieślnicy, sadownicy i gospodarze prezentują swój dorobek.

Co roku organizowane są koncerty tematyczne związane ze świętami okolicznościowymi m.in. Dzień Kobiet, Dni Seniora. Na zaproszenie OK w Miliczu występuję także kabarety i teatry. Zazwyczaj są to imprezy biletowane ale cieszą się dużą popularnością. Ciekawym przedsięwzięciem jest także Milicz Dance Festiwal czyli profesjonalny turniej tańca towarzyskiego, który odbył się już dwukrotnie i będzie kontynuowany w przyszłości.

W okresie wakacji i ferii zimowych OK zagospodarowuje czas wolny dzieciom i młodzieży przygotowując bogatą ofertę zajęć m.in. półkolonie, kino, warsztaty tematyczne, animacje oraz wyjazdy. Działanie w ramach ferii i wakacji prowadzone były zarówno w OK jak i świetlicach wiejskich Gminy Milicz.

OK jest administratorem 46 świetlic wiejskich zlokalizowanych na terenie Gminy Milicz. Ośrodek Kultury oprócz czynności administracyjnych takich jak dokonywanie przeglądów w budynkach, przeprowadzanie inwentaryzacji oraz bieżące naprawy usterek wynajmuje świetlice osobom fizycznym na prywatne cele. Oprócz wynajmu świetlic Ośrodek Kultury wynajmuje także przestrzenie ośrodka prywatnym firmom w celu organizacji szkoleń i pokazów.